Grup Şirketleri

1981’den beri tekstil sektöründe olan Akbulut Grup satış pazarlama da Ortadoğu Tekstil, Global Denim, şirketleri ile;

Konfeksiyon üretiminde ise Akbulut Tekstil, BJ Tekstil şirketleri ile hizmet vermektedir.

ORTADOĞU TEKSTİL

 

Adını tekstil piyasalarında denim kumaş ile duyuran Ortadoğu Tekstil 1981’de kurulmuştur.

 

Bünyesinde farklı ürün gruplarını bulunduran firma İTKİB tarafından pek çok kez GOLD SUCCESS sertifikası ile ödüllendirilmiştir.

 

Denim piyasasının önemli tedarikçilerinden olan Ortadoğu Tekstil %100 pamuk, pamuk karışımı non-denim kumaş, çeşitli örgü ve dokuma iplikleri ile pamuk ticaretinde uzmanlaşmıştır.

GLOBAL DENİM

 

 

Global Denim, dünyanın önde gelen büyük konfeksiyon markalarına denim kumaş tedariği sağlayan tekstil sektörünün önemli bir kuruluşudur. İstanbul Esenyurt’ta 40.000m2 kapalı alanda, dahilide işlem belgesi olan konfeksiyon ihracatçılarına genel antrepo  ve deposu; müşterilerine ise hızlı teslimat amacıyla, yüklü miktarlarda hazır kumaş ve geniş bir ürün yelpazesi ile hizmet vermektedir.

 

Yılda 2 kez ana ve 2 kez ara koleksiyonu hazırlayan Global Denim, dünya denim trendini yakından takip eder. Tecrübeli ekibi ile dünyaca ünlü markalara pazarlama hizmeti ve hızlı tedarik  sağlayan firma; termin süresi olmaksızın hızlı kumaş tedariği sağlamaktadır.

BJ TEKSTİL

 

 

1996 yılında kurulan ve 100 çalışanı ile üretime başlayan BJ TEKSTİL, hızla büyüyerek günümüzde 600 çalışanı ve yılda ürettiği 2 milyonun üzerinde konfeksiyon ürünü ile pazarın en önemli oyuncularından biri haline gelmiştir.

 

Dünya trendlerini yakından takip eden BJ tekstil, müşterilerine aylık düzenli koleksiyonlar hazırlayarak tasarım desteği verir. Malatya’da bulunan 90 dönüm arazi üzerinde kurulmuş, 12 bin m2 fabrikası ile  bölgedeki en önemli istihdam araçlarından biri olan BJ Tekstil, uluslararası standartlarda üretim gerçekleştirmektedir.